Bateria CUDA 650+ 1600Wh Li-ion DiveX (stary esc) Smart DPV

 6 097

*

Bateria Li-Ion przeznaczona do skutera podwodnego Dive Xtras Cuda 550/650 z modułem Bluetooth 4.0 i aplikacją dla system iOS i Android

CUDA 650


Specyfikacja:

Pojemność Energia Max ciągły prąd rozładowywania Waga Wymiary
41V 40.0Ah 1600Wh ~30A ~9.2kg 300 x 175mm


Czas dostawy do 15dni roboczych

Uwaga: producenci ogniw podają wyższe wartości ciągłego jak i maksymalnego natężenia prądu rozładowywania w swoich specyfikacjach niż nasze zalecenia. Krótkie, okazyjne wyładowywania na wyższym poziomie nie zaszkodzą ogniwom, ale regularne, utrzymujące się wysokie wartości rozładowywania spowodują nagły spadek napięcia oraz szybsze rozładowanie akumulatora i szybszą degradację ogniwa. BMS baterii jest zaprogramowany aby odcinać napięcie przy osiągnięciu temp. 60 stopni C podczas rozładowywania i 45 stopni C podczas ładowania.
Powyższe wartości pojemności są dla nowych baterii – przechowywanych i używanych w temperaturach pokojowych ładowanych prądem, rzędu ~0.5C. Niskie temperatury jak i wysokie wartości rozładowywania mogą znacząco wpłynąć na pojemność baterii. Należy pamiętać, że pojemność ulegnie degradacji w miarę upływu czasu i użytkowania.

UWAGA

Należy dokładnie sprawdzić, jaki ESC (elektroniczny regulator prędkości) jest zainstalowany na skuterze – Nowa lub stara wersja (zdjęcia poniżej)
Stara elektronika może być przeciążona w pełni naładowaną baterią 12s (50,4V) i ESC może powodować pewne problemy (problem występuje tylko w niektórych skuterach). Również użytkownik musi unikać korzystania pełnej prędkości przy w pełni naładowanej baterii.
W takim przypadku (stara elektroniczna) bateria o max. 46.2V (11s) będzie działać bez problemu kosztem watogodzin w stosunku do 12s. Stara elektronika nie jest programowalna i odcina napięcie przy 35V.

Ten problem nie występuje w nowej elektronice, która obsługuje baterię 12s (50,4V)

Nowy ESC
Stary ESC

DODATKOWE INFORMACJE

  • zalecamy ładowarki 4A (bez wentylatora) dla pojemności <29Ah lub 5A (z wentylatorem) >30Ah zgodne z UL i CE
  • bateria korzysta z zaprojektowanego i wyprodukowanego przez nas na nowo holderu na ogniwa, który zapewnia bezpieczeństwo i solidność konstrukcji.
  • Cykl życia baterii szacowany jest na 500-700 cykli (rozładowanie prądem 1C do 2,75 V, ładowanie prądem 0.5C do 4,2 V). Cykl życia może być wydłużony przez ładowanie baterii do 90% i ograniczając rozładowanie do 90%.
  • do budowy baterii używamy tylko nowych i oryginalnych ogniw klasy A
  • Wszystkie nasze baterie budujemy od podstaw w naszym zakładzie, wykorzystując niestandardowe części, które projektujemy i wykonujemy. Nie kupujemy baterii od pośredników, którzy sprzedają je po najniższych cenach, aby przyciągnąć kupujących. Nie ryzykujemy, jeśli chodzi o nasze baterie i Wasze bezpieczeństwo!
    Na każdą baterię udzielamy 1 rok gwarancji. Nasze akumulatory są zaprojektowane tak, aby można je łatwo naprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Naprawimy wszelkie pojawiające się problemy i co najważniejsze – wszystko odbywa się w naszym zakładzie – w Polsce! Nie trzeba się martwić o odsyłanie części do CHIN jak to ma miejsce w przypadku innych firm. Fakt, że oferujemy niskie ceny, nie oznacza, że nie stoimy murem za naszym produktami, jeśli pojawiają się problemy. Dokumentujemy całą historię sprzedaży, usług posprzedażnych oraz napraw / wymiany gwarancyjnej.
    Więcej informacji znajduje się na stronie “O firmie”
  • Istnieje możliwość zbudowania baterii z innych ogniw niż proponowane wedle życzeń klienta – zapraszamy do kontaktu.