Ładowarka ebike 52V 5A (58.8V, 14S Li-ion, Li-po) przełącznik 90/100%

 379

4 w magazynie

Kategoria:

Inteligentna ładowarka do pojazdów elektrycznych z przełącznikiem poziomu ładowania 90% i 100%. Sterowana przez MCU może ładować wszystkie rodzaje baterii litowych lub kwasowo-ołowiowych. Posiada niemiecki atest TUV-GS, Hermes, SAA, CE, CB, REACH i inne certyfikaty bezpieczeństwa. Jest to ekologiczny, energooszczędny produkt przyjazny dla środowiska.

 • Plastikowa obudowa z wentylatorem
 • napięcie wyjściowe 58.8V o wartości prądu ładowania 5A (standardowe ładowanie CC-CV)
 • Automatyczne przełączanie napięcia (100 V-240 V).
 • Standardowo z konektorem XLR 3pin (na życzenie klienta możemy dostarczyć inny rodzaj wtyczki)
 • Wskaźnik LED stanu naładowania.
 • zabezpieczenie przed przepięciem aby zapobiec uszkodzenia akumulatora
 • zabezpieczenie anti-reverse, aby zapobiec uszkodzeniu akumulatora przez zbyt duży prąd wsteczny, ładowarka wznowi ładowanie baterii automatycznie po usunięciu wstecznego prądu
 • zabezpieczenie przed zwarciem, aby zapobiec uszkodzeniom i niepotrzebnej utracie zasilania, które są spowodowane zwarciem. Ładowarka może utrzymywać zwarcie przez długi czas. a wznowi ładowanie baterii automatycznie po usunięciu zwarcia,
 • Ładowarka automatycznie odetnie zasilanie, jeśli akumulator nie zostanie w pełni naładowany po 8 godzinach ładowania.
 • Wymiary: 208x105x57 mm

 

Dostępne złącza:

 • C13 230v
 • PP15 Anderson
 • XLR 3pin
 • XT 30/60/90

 

UWAGA:

Korzyść z częściowego ładowania

Obecnie wiadomo, że w większości litowych baterii (z wyjątkiem LiFePO4)  można drastycznie zwiększyć cykl życia ogniwa/pakietu, poprzez nie ładowanie/utrzymywanie ogniw do poziomu napięcia 4,2 V, ale zamiast tego ładowane do niższego napięcia np 4,1V. W ten sposób producenci samochodów elektrycznych mogą uzyskać 5-8-letnie gwarancje na baterie, które zwykle przy ładowaniu do 100% osiągają tylko ~ 500 cykli.

ŁADUJĄC I ROZŁADOWUJĄC BATERIĘ DO POZIOMU 90% ZWIĘKSZAMY PRAWIE DWUKROTNIE ŻYWOTNOŚĆ BATERII!!! 

Większość ładowarek do elektrycznych pojazdów nie ma możliwości ustawienia napięcia ładowania i działa w jednym trybie ładowania do 4,2 V / ogniwo. W efekcie daje to maxymalny możliwy zasięg baterii ale kosztem zmniejszenia żywotność baterii przy każdym ładowaniu. W wielu przypadkach oznacza to wymianę baterii wartej 2000 PLN co 1-2 lata, kiedy przy odpowiedniej obsłudze można wydłużyć życie baterii do około 4-5 lat!!! W rzeczywistości im dalej od pełnego naładowania, tym bliżej do długiej żywotności baterii.

Dzięki naszej ładowarce bardzo łatwo jest wybrać poziom naładowania baterii na określony procent pełnej pojemności – można ustawić ładowanie do poziomu 90% i 100%. I tak w przypadku baterii o pojemności 20Ah regularnie pokonując podróże wymagające mniej niż 18Ah, wystarczy że będziemy ładowali baterię do 90% (do 18 Ah). W momencie gdy chcemy uzyskać pełny zasięg z baterii lub pozwólić BMS’owi zbalansować ogniwa, to jest to jedyna okazja do skorzystania z ładowania do 100% (wiele tanich układów BMS rozpoczyna balansowanie ogniw przy maxymalnym naładowaniu ogniwa).

 

 

 

Częściowe ładowanie, a balansowanie ogniw

Jedyną wadą ciągłego częściowego ładowania jest to, że duża części tanich i niskiej jakości układów BMS rozpoczyna proces balansowania  przy bliskim maxymalnemu poziomu naładowania baterii. Oznacza to, że przy wykonywaniu częściowego ładowania, ogniwa nie osiągną maxymalnego napięcia, a BMS nie rozpocznie procedury balansowania ogniw. Z biegiem czasu poziom napięcia na poszczególnych ogniach mogą się rozjechać, a bateria będzie dysponować mniejszą pojemnością. Aby tego uniknąć wystarczy sporadycznie (raz lub dwa razy na miesiąc) ładować baterię do 100% lub stosować wysokiej jakości, sprawdzone programowalne układy BMS które potrafią rozpocząć procedurę balansowania nawet przy 50% naładowania baterii!!!